A Fulbright Hungary, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal és az Indiana University tavaszi innovációmenedzsment workshopjának eredményei Flachnerb 2019-10-02

2019. május 13. és 24. között a Fulbright Hungary, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal és az Indiana University (IU) együttműködésében két technológiatranszfer szakember, Beverly Lyman és John Montgomery érkezett az amerikai egyetemről, hogy a hazai felsőoktatási intézmények innovációmenedzsmenttel foglalkozó munkatársaival együtt egy intenzív workshop keretében osszák meg tapasztalataikat és legjobb gyakorlataikat a szellemitulajdon-kezelés, az egyetemi-ipari kapcsolatok, a technológia-értékesítés és a tudatosságnövelés kapcsán. A műhelymunka az Egyetemi Technológia- és Tudástranszfer Fórum tagjainak, valamint más érdeklődő felsőoktatási intézményeknek nyújtott strukturált áttekintést az innovációs ökoszisztéma legfontosabb elemeiről, és így a BME számára is hasznos információkkal szolgált. Az IU a következő linken elérhető összefoglalóban számol be a látogatás hátteréről és eredményeiről, megszólaltatva dr. Jókúti Andrást, a programon a BME FIEK részéről részt vett iparjogvédelmi szakértőt is: