Kisfilm készült a BME Ipar 4.0 Technológiai Központról Flachnerb 2020-08-04

Kisfilm készült a BME Ipar 4.0 Technológiai Központról

A Technológiai Központot (TK) bemutató  Ipar 4.0 TK a Műegyetemen  című kisfilmben Kovács László, az Ipar 4.0 Technológia Központ vezetője röviden bemutatja a Műegyetemen található TK-t, valamint ismerteti az ott elérhető szolgáltatásokat és szcenáriókat.

Az Ipar 4.0 Technológiai Központ az egyetem kapuja a kis- és középvállalkozások (kkv-k) számára, mely demonstrációs és fejlesztési szolgáltatást biztosít, szakmailag megalapozott ipar 4.0 ismeretanyagot állít össze és mutat be a kkv-k számára:

• Tematikus találkoztatások és képzések helyszíne, célja a digitalizációs képességek fejlesztése.
  • Iránymutatást ad a fejlesztési döntések megalapozásában, a megfelelő technológiák kiválasztásában.
  • Naprakész ipari problématérképet készít.
  • Projektgenerálást végez, a teljes közösség bevonásával a kkv-k projekt igényeire reagálva: a teljes ökoszisztémát (iparvállalatok, kkv-k, egyetemi laborok, kutatócsoportok és hallgatók) ismerve és ezen lehetőségek bevonásával a megvalósítást szervezi.

Az Ipar 4.0 Technológiai Központ a FIEK szervezet egyik alappillére, így működtetése a Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ kiemelt feladatai közé tartozik.