Az Inno Sapiens a legaktuálisabb tudományos témákkal foglalkozik. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szakértői és ipari partnerei a tudomány, az oktatás és a gazdasági élet együttműködéséből létrejött hazai innovációkról beszélgetnek a sorozat epizódjaiban, minden részben valami más témát állatva a fókuszba.
Az Inno Sapiens sorozat a jövőnket meghatározó innovációs trendekről, kihívásokról és az ezekhez kapcsolódó BME kutatásokról és ipari projektekről számol be, ismeretterjesztő, tudományt népszerűsítő formában bemutatva a mindennapjainkat befolyásoló kutatási területek műegyetemi eredményeit.
Az Inno Sapiens azt kívánja bemutatni, hogy a kutatók és a piac kooperációja mire képes, de azt is, hogyan lesz egy ötletből mindenki számára hasznos újítás.
A Műegyetem új, tudományos podcast sorozatának első évadában négy epizód készült el:
A jövő távközlése című rész szereplői Charaf Hassan dékán úr, Budai J. Gergő, a Vodafone alelnöke, valamint megszólal még Németh Vilmos, az 5G labor vezetője és Vulkán Csaba a Nokia Bell Labs vezetője is.
A jövő energiája című epizódban Raisz Dávid, az MVM Smart Power labor vezetője, Prikler László, a BME Villamos Energetika Tanszék kutatója, és Bertalan Zsolt, az MVM kutatásfejlesztési vezetője beszélgetnek.
A jövő gyógyszeripara című részben Nagy Zsombor laborvezető, Dr. Greiner István, a Richter kutatási igazgatója, valamint Marosi György, a Műegyetem professzora beszélget Joós Andrea műsorvezetővel.
A jövő járműipara című rész szereplői Becker Péter laborvezető, Zeitler Balázs igazgató a Rolls-Royce Hungary Kft.-től és Dr. Balázs Gergely, a Rolls-Royce magyarországi eAircraft csapatának vezetője.
Az epizódok végén bemutatkozik egy-egy, a BME Z10 inkubációs központban dolgozó startup csapat is.
Az epizódok már elérhetőek a legnépszerűbb podcast (Spotify, Apple podcast, Google podcast) lejátszókon és az innosapiens.bme.hu oldalon.
Januárban folytatódik a podcast sorozat!