Új tudományos podcasttal jelentkezik a Műegyetem: fókuszban a magyar innovációk! Flachnerb 2020-11-30

Elindult az Inno Sapiens, a BME  új,  jövőformáló podcast sorozata.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szakértői és ipari partnerei a tudomány, az oktatás és a gazdasági élet együttműködéséből létrejött hazai innovációkról beszélgetnek. Az évad nyolc epizódjában szó lesz a járműiparról, a modernizálódó gyógyszergyártásról, az energetika és a telekommunikáció jövőjéről is.

A sorozat a jövőnket meghatározó innovációs trendekről, kihívásokról és az ezekhez kapcsolódó BME kutatásokról és ipari projektekről számol be, ismeretterjesztő, tudományt népszerűsítő formában bemutatva a mindennapjainkat befolyásoló kutatási területek műegyetemi eredményeit. A jelenkor tudományos vívmányai és találmányai nemcsak előre viszik az emberiséget, hanem lendületet adnak a gazdaságnak és versenyelőnyt az országnak, az alkotók és a témában jártas szakemberek számára pedig izgalmas élményekkel szolgálnak. Az Inno Sapiens azt kívánja bemutatni, hogy a kutatók és a piac kooperációja mire képes, de azt is, hogyan lesz egy ötletből mindenki számára hasznos újítás. Az izgalmas témákon a magát a tudomány megszállottjának valló Joós Andrea biológiatanár és tudománykommunikációs szakember kalauzolja végig a hallgatókat.

Az első epizód már meghallgatható a www.innosapiens.bme.hu oldalon és a legnagyobb podcast csatornákon:
Spotify
Apple podcast
Google podcast

Az Inno Sapiens podcast sorozat műegyetemi szervezője a Rektori Kabinet Kommunikációs Csoportja és a BME FIEK.